Kurumsal / İş Psikolojisi

İletişime Geçin!

İş Psikolojisi

İş yeri psikolojisi ile ilgilenen psikologlar; bireyin iş ortamında rahat ve verimli çalışabilmesi için yaşanan sorunlara çözüm bulmaya yönelik çalışan uzmanlardır. Her ne kadar merkezde bireyin çalıştığı yer olsa da  iş yeri psikolojisi sadece bireyin iş ortamındaki ruhsal durumu ile ilgili değildir. Bireyin psikolojisini bütün olarak değerlendirir.

 

İşyeri psikoloğu son zamanlarda şirketlerin gündemine sıkça gelen konulardan birisi. Bizde bu ihtiyacı karşılamak üzere Eskişehir’de kurumlara özel bireysel psikolojik destek projesini hayata geçirdik.

 

Amacımız?

+ Çalışanların çalışma hayatlarında ve günlük yaşantılarında stresi, kaygıyı, tükenmişliği minimuma indirerek onları daha mutlu çalışanlar haline getirmek.

+ Kişisel gelişimlerini sağlayarak daha mutlu bir çalışma ortamı oluşturmak.

+ İş yerindeki iletişimi farklı bir boyuta taşımak.

+ Sosyal hayattaki ve aile içindeki sorunlarını iş yerine yansıtmalarının önüne geçmek

+ İş kazalarını azaltmak ve bu sadece iş verimliliklerini arttırmak.

 

Her ne kadar maaş önemli bir faktör gibi görünse de çalışanların öncelikli olarak huzurlu bir ortamda çalışmaya ihtiyacı var. Şirketler çalışanlarına değer verdiğinde, onların mutluluğuna yatırım yaptığında, daha motiveli çalışan elemanlar kazanır .

Eğitim ile sorunların ve iletişim sıkıntılarının önüne geçerek daha mutlu çalışanlara sahip olmaya çalışan şirketler sonuç elde etmekte oldukça zorlanmaktalar. İletişimi farklı bir boyuta taşımak için eğitim önemli bir faktör olmakla birlikte tek başına yeterli olmadığı günümüzde net bir şekilde görülmekte. Buradan yola çıkarak psikolojik destek programıyla bireylere daha fazla temas ederek şirket içi değişimi sağlamayı amaçlamaktayız.

İş ve kurum psikoloğu ile ilgili teklif almak için bize ulaşabilirsiniz.